نیازمندیهای ایرانیان دبی

برج‌های بلند مشهد

عمومی

29 دسامبر 2020 286 بازدید
نیازمندیهای ایرانیان دبی

برج‌های بلند مشهد

روزی روزگاری شهری بود با بافت سنتی و حجره‌های سقف گنبدی که تنها هیاهوش کنار ضریح‌های طلایی بود.

امروز اما خبری از اون خیابون‌های دنج و خونه‌های حیاط‌دار مشهد نیست، به جاش تا چشم کار میکنه آسمون شهر پر شده از برج‌های خاکستری و سر به فلک کشیده.

اگه سنتون قد میده به اون دوران که وقتی دنبال خونه میگشتین، انتخاب‌هاتون فقط بین خونه‌های ویلایی مشهد محدود بود، حتما شما هم از هجوم این برج‌ها و آپارتمان‌های جور و واجور در مشهد حیرت‌زده هستین.

حالا نه اینکه این توسعه شهری برای خانه و آپارتمان‌های مشهد بد باشه، اما اون قدیما هم یه حال و هوای دیگه‌ای داشت.

شروع برج‌سازی در مشهد

با اینکه مدرنیته خیلی قبل‌تر به خیابان‌ها و خانه‌های تهران، پایتخت ایران رسوخ کرده بود اما مشهد هم از حدود سال 1387 به شکل وسیع‌تری درگیر بلندمرتبه‌سازی ساختمان‌هاش شد.

این در حالی بود که تا آن زمان مشهد تنها تعداد کمی ساختمان بلند داشت مثل مجتمع زیست خاور و ساختمان هتل همای مشهد. در نتیجه شروع برج‌سازی در مشهد با ساخت برج آلتون در سال 87 آغاز شد.

برجی با 24 طبقه که مراکز تجاری و اداری مختلفی رو در کنار هم جمع کرده بود. بعد از این بود که شکل خانه‌ها و آپارتمان‌های مشهد هم رنگ و روی دیگه‌ای به خودش گرفت و چهره‌ی این شهر با ارتفاع گرفتن برج‌ها تغییر کرد.

نگاهی اجمالی به لیست بلندترین برج‌های مشهد

ساخت برج‌های مرتفع در شهری مثل مشهد با دلایل زیادی صورت میگیره و اینکه بهره‌برداری این برج به چه منظور باشه به سرمایه‌گذارانی که دست به ساخت آن زدن بستگی داره.

با تغییر شرایط و رونق گرفتن بازار ساخت و ساز در مشهد، شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی وارد این میدان شدن و قدرتنمایی کردن. حاصل این رقابت‌ها تعداد زیادی از بلندترین برج‌های مشهده که به منظور استفاده‌‌ی تجاری، اداری و مسکونی ساخته شدن.

اما در اینجا فارغ از کاربرد برج‌های مشهد و ویژگی‌هایی مثل قیمت هر واحد از برج‌های مشهد یا مسکونی و تجاری بودن برج‌ها میخواهیم به لیست کلی این برج‌ها در مشهد نگاهی داشته باشیم.

لیست برج‌های مشهد که از سایت ویکیپدیا منتشر شده هم نشون از این میده که تعداد این برج‌ها در مشهد کم نیست.

زندگی در برج‌های مسکونی مشهد

با اینکه از بلندترین برج‌های مشهد صحبت کردیم، اما اینجا میخوایم به برج‌های مسکونی مشهد بپردازیم و بیشتر از جزئیات این ساختمان‌های بلند براتون بگیم.

با وجود اینکه در سال‌های اخیر ساخت و ساز در هر نقطه‌ی شهر مشهد از توسعه‌ی خوبی برخوردار بوده و هر روز نشان جدیدی از یک ساختمان بلند در مشهد میبینیم، اما برج‌های مناطق بالاشهر مشهد همچنان پیشتاز هستن.

امروز دیگه کلاس زندگی در یکی از واحدهای لوکس برج‌های مشهد به خونه‌های ویلایی بزرگ قدیم مشهد میچربه و طرفدارهای بیشتری داره. فارغ از لوکس بودن سبک زندگی ساکنین برج‌های بلند، امکاناتی که این برج‌ها دارن، همه رو وسوسه میکنه.

هر چند که احتمالا قیمت‌های گزاف خرید خانه در برج‌های مشهد اون وسوسه رو نابود میکنه!

اما برج‌های مسکونی مشهد کجاست؟

در حالی که امروز شهر مشهد دارای تعداد زیادی از بلندترین برج‌هاست اما تنها برخی از اون‌ها رو میتونیم مسکونی بدونیم. این در حالی است که مشهد تعداد زیادی از برج‌های تجاری و اداری رو در خودش جا داده.

پیشتر از این برج‌های تجاری و اداری در مشهد گفته بودیم که خرید دفتر یا مغازه در این برج‌های لوکس مشهد رونق زیادی داره.

اما الان میخوایم از برج‌های مسکونی براتون بگیم که با اینکه خرید خانه در این برج‌های مشهد قیمت بالایی داره اما زندگی در اون‌ها هم صفای دیگه‌ای داره، برج‌های مسکونی مشهد به ترتیبی که در زیر اشاره شدن هستن.

لیست برج‌های مسکونی مشهد

برج باران 1، برج چشم انداز، برج مجلل، برج قصر آسمان، برج المان 8، برج اریکه، برج شهریار، برج خورشید، برج ونوس، برج ایلما، برج یاس سفید، برج آرمیتاژ، برج‌های فرهنگ و برج کوهسر و… تعدادی از برج‌های مسکونی مشهد هستن که خرید خانه و آپارتمان در اون‌ها طرفداران زیادی داره.

امکانات زندگی در برج‌های مسکونی مشهد

اگه شما از نظر بودجه محدودیتی نداشته باشین و انتخابتون خرید آپارتمان از ساختمان‌‌های لوکس مشهد باشه، باید گفت هر کدوم از واحدهای برج‌های بلند مشهد میتونه براتون ایده‌آل باشه. این ایده‌آلی که میگیم حوزه‌اش خیلی گسترده است.

شما وقتی صاحب یکی از واحدهای هر کدوم از این برج‌ها بشین، اولا در یکی از بهترین محله‌های مشهد اقدام به خرید آپارتمان کردین و خیالتون از بابت محله و همسایه‌هاتون راحته. دوما صاحب امکاناتی میشین که در حالت معمولی احتمالا باید برای هر کدوم به یک نقطه از مشهد برین.

به عنوان مثال اکثر این برج‌های مسکونی مشهد مثل باران، آرمیتاژ از امکانات موردنیاز برای زندگی برخوردارن. حالا این امکانات از بخش امکانات ورزشی و سالن‌های مخصوصش گرفته تا موضوع امنیت که با سطح عالی‌ای تامین میشه. از لوکس بودن واحدهای مسکونی این برج‌ها در مشهد هم که هر چی بگیم کم گفتیم و در واقع همون ظاهر و نمای بیرونی‌شون خبر از لاکچری‌ بودن درون هم میدن.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *